Türkçe

Naturel Sızma Zeytinyağının Özellikleri

Kyara marka yağlar tamamen Ayvalık yöresinde yetiştirilen zeytinlerden ayvalık’ta elde edilmektedir. Ege’nin çeşitli yerlerinden Ayvalık’ta sunan ve yöre zeytinyağı kisvesi altında üretilen yağlar, bu marka adı altında kesinlikle kullanılmamaktadır. Böylece Ayvalık naturel sızma zeytinyağının nefaseti tüketiciye yansıtılmaktadır.

Yağlar naturel sızma zeytinyağının tüm özelliklerini taşımakta, asit oranı 1 asitin altında zaman zaman 0,4-0,6 ve 0,8 asit olarak ambalaja konulmaktadır.

Yağların dinlendirilmesinden sonra yörede maliyetler düşünülerek zaman  zaman pamuk filtreden ve toprak filtreden geçirilmesine  rağmen marka yağların filtreden geçirilmesine rağmen kyara marka yağların filtrasyonunda italya’dan satın alınan kağıt filtre (40) tabaka  kullanılmaktadır. Bilindiği gibi pamuk filtre elvaf kaçırmakta, toprak filtre ise yağı yeterince süzmemektedir. Kağıt filtrede ise yağdaki mikron seviyesindeki tortular dahi süzülebilmektedir.

Üretim ve dolum işlemleri hijyenik bir ortamda, dinlendirme ise tamamen krom tanklarda yapılmaktadır. 1/2 kg.lık ambalajlarda piyasaya sürülen Kyara marka yağda, güneş ışığını geçirmeyen ve yağdaki K vitaminini öldürmeyen gıda sertifika ithal şişeler kullanılmaktadır. Bu şişelerde ( gıda sertifika ithal şişelerde ) 0,4 ile  0,6 asit naturel sızma yağlar piyasaya sunulmaktadır.

Firmamızda sadece naturel  sızma zeytinyağı üretilmektedır. Üretim kapasitemiz şimdilik yıllık 50 ton olup, butik işletme tarzında çalışılmaktadır. Yağımız halen MSB.ORAN lojmanlarındaki askeri kantinde satışa arz edilmiştir. Gelecek talep miktarına göre fiyatlandırma değişmektedir.Naturel sızma yağlarımız 1/2, 1, 2 ve 5 Kg.'lık ambalajlar halinde hazırlanmıştır.

24/03/2018 Gün Ortalama:97  Bugün 17 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.198.195.201